0
Jedna z možná nejčastějších otázek, která nám je kladena, je: „A jak dlouho to vydrží?“ Pokud se vám nezdá odpověď, že se to dá těžko říct a že to můžou být řádově dny, ale také týdny, tak vězte, že to není tím, že bychom nevěděli, nebo že bychom se snažili se vyhýbat odpovědi. Jen je těžké určit životnost u něčeho, co ovlivňuje spousta neznámých.

Co tedy ovlivňuje životnost atomizéru / žhavící hlavy? Předně to je výrobce a výroba samotná. Žhavící hlavy od různých společností do různých clearomizérů / tanků se mohou ve své životnosti lišit. Pokud vám tedy žhavící hlava od jednoho výrobce vydržela cca dva týdny, neznamená to, že od jiného výrobce tomu bude taky tak.

Dále pak všechno závisí na uživateli samotném. Hlavně on totiž může nejvíce ovlivnit, jestli mu jeho atomizér / žhavící hlava vydrží, nebo už po pár dnech vypoví službu.

Když začneme úplně od začátku, tak ihned po zalití nového atomizéru / žhavící hlavy je důležité cca 5 minut počkat, nechat e-liquid, aby pořádně natekl dovnitř a aby jím nasákly knoty. Pokud byste začali spirálku žhavit ihned, mohla by se velmi rychle přepálit, čímž by se výrazně snížila její životnost. U hustších VG e-liquidů je potřeba počkat i 15 minut a déle.

Rozhodně nedoporučujeme dokuřovat veškerý e-liquid v clearomizéru / tanku až do konce. Když se podíváte na některou ze žhavících hlav, tak uvidíte, že po stranách má 2-4 dírky. Právě ty přivádějí e-liquid dovnitř a zásobují knoty a spirálku. Jestliže je v clearomizéru / tanku málo e-liquidu, spirálka a knoty nejsou dostatečně zásobeny, navíc je uvnitř nádržky špatný tlak, a spirálka se tak může napalovat na prázdno. Tím dochází k dalšímu snížení její životnosti. Vždy tak mějte clearomizér / tank dostatečně naplněný. Podává pak lepší výkony, co se dýmivosti i chuti týče.

Dalším velmi významným faktorem, ovlivňující výdrž atomizéru / žhavící hlavy je samotný e-liquid. Tmavší a sladší e-liquidy mají větší tendenci se připalovat na spirálku, obalovat ji a tím zhoršit kromě chuti i její výkon. S některými hodně tmavými e-liquidy, VG e-liquidy nebo výrazně sladkými náplněmi mohou atomizéry / žhavící hlavy odejít i v řádu dnů. Nejedná se však o závadu na straně hlav nebo e-liquidů, tak se prostě věci mají a uživatel s nimi musí počítat.

Podstatnou roli hraje i baterie. U klasických eGo baterií není příliš co řešit. Jedná-li se o originální baterie, nebude s nimi problém. Samozřejmě pokud přepnete na režim UPGRADE, ve kterém pojede baterie na vyšší napětí, budete tím více zatěžovat i samotnou spirálku. Je třeba si hlavně dávat pozor na nechtěné žhavení v kapsách a taškách. Pokud si baterie nezamykáte, může dojít k jejich spuštění, čímž se dá spirálka také velmi rychle přepálit.

U baterií a GRIPů s nastavitelným napětím a výkonem je třeba brát v potaz odpor vaší spirálky. Jestliže si nastavíte příliš vysoké napětí u spirálky s nízkým odporem, nejenže ji můžete tímto způsobem brzy zničit, ale také to ihned poznáte na spálené chuti.

Svou roli pak také hraje odpor atomizéru / žhavící hlavy. Čím nižší odpor budete mít, tím více a rychleji se spirálka bude žhavit a vzhledem k tomu, že je takto více namáhaná, nemusí vydržet stejně dlouho jako ta samá hlava s vyšším odporem.

Jak sami vidíte, faktorů, které ovlivňují životnost atomizérů / žhavících hlav je opravdu hodně. Některé z nich můžeme ovlivnit, s jinými nám nezbývá nic jiného, než se smířit.

banner logo

 

Vapering.cz

Jsme dovozci elektronických cigaret značky Jomotech. Táto firma vyrábá elektronické cigarety s veľmi vysokou technickou úrovňou a kvalitou.

Internetový obchod VAPERING.CZ ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.