0
Jestliže už nějakou dobu používáte elektronické cigarety, jistě víte, že je třeba se o ně starat. Nejvíce to platí u baterií, které se mohou špatným používáním nebo nedostatečnou údržbou odporoučet daleko dříve, než by měly. Proto jsme si pro vás připravili pár tipů, jak se o baterie starat, co nedělat a co naopak dělat.

Kupujte pouze u renomovaných prodejců

Cena je mnohdy při našich nákupech rozhodující, ale často se vyplatí si připlatit a získat tak kvalitní výrobek, než mít sice levnější, ale problémový, který budete muset za chvilku stejně koupit znovu. U elektronických cigaret to platí dvojnásob. Padělků je na trhu více než je zdrávo a cena bývá obvykle tím hlavním faktorem u lidí, kteří si pořizují svou elektronickou cigaretu.

Bohužel dostanou za výrazně nižší cenu výrobek, jehož kvalita je velmi nízká a nefunguje tak, jak by měl. To má dva možné důsledky. Buďto dotyčný zaplatí další peníze a ve výsledku mnohdy utratí víc, než kdyby si od začátku pořídil kvalitní a originální e-cigaretu, anebo na elektronické cigarety úplně zanevře s tím, že je to šmejd, který nefunguje. Ani jedno samozřejmě není dobře.

Použijte správné nabíječky

Často se při nákupu nabíječky pro klasickou eGo baterii zákazník spokojí pouze s USB částí s tím, že adaptér už má od telefonu. Přestože je sice pravda, že takový adaptér vám baterii k e-cigaretě nabije, nemůžeme používání takových adaptérů doporučit. Tyto adaptéry jsou určeny k mobilním telefonům a často (v případě iPhonů i novějších Androidů) mají adaptéry silnější výstupní proud. Ne všechny baterie jsou schopny vydržet takový proud a nabíjení pomocí těchto adaptérů by je mohlo poškodit.

Proto vždy používejte nabíječky určené k danému zařízení. To neplatí pouze pro elektronické cigarety, ale pro elektroniku obecně. Některé nabíječky sice mohou mít na štítku stejné údaje jako ta, kterou byste měli používat, ale to stále neznamená, že je vhodná pro tento typ zařízení. 

Baterie nabíjejte na pevném povrchu

Po vložení nabíječky do zásuvky a následném našroubování baterie se ujistěte, že baterii máte kam položit / postavit. Nikdy nenechávejte svou baterii jen tak viset z nabíječky ve vzduchu. Může dojít k poškození samotné baterie a / nebo nabíječky.

Pravidelně baterie čistěte

Čistění baterií a nabíječek jsme se věnovali už v jednom z předchozích článků, kde jsme si vysvětlili, jak se o ně starat. Není ovšem na škodu si čas od času připomenout, že baterie a nabíječky je skutečně třeba pravidelně čistit a starat se o ně, pokud chcete, aby vám dlouho vydržely. 

Nenechávejte baterie v nabíječce bez dozoru

Může se to zdát jako maličkost, ale nechávat baterie v nabíječce bez dozoru nemusí být zrovna bezpečné. Těch případů, kdy se bateriím v nabíječkách něco stalo, není mnoho a v naprosté většině z nich to bylo způsobeno nesprávným používání – nevhodnou nabíječkou.

Proč ale riskovat vytečení, explozi nebo v nejhorším případě požár. Všichni odborníci na elektronické cigarety, všichni výrobci a všichni prodejci tak doporučují, abyste neodcházeli od baterie v nabíječce

Nenechávejte baterie v nabíječce po nabití

Přestože má naprostá většina nabíječek ochranu, díky které se nabíjení zastaví, jakmile je baterie plně nabitá, není třeba riskovat a určitě je dobré baterie po dobití z nabíječky odšroubovat.

Nedotahujte příliš clearomizéry

Jeden z nejčastějších problémů a důvodů reklamací. Přílišné dotažení clearomizéru na baterii nezpůsobuje pouze problémy při jeho následovném odšroubování, to je ten nejmenší zádrhel. Hlavní potíž tkví totiž v kontaktech na baterii, které se příliš silným dotažením clearomizéru mohou poškodit.

Díky takové banalitě jakou je příliš silné dotažení clearomizéru se pak baterie posílá na reklamaci a zákazník je až 14 dní bez ní. Clearomizéry na baterie tak dotahujte pouze lehce, nikdy ne úplně nadoraz.

Nevystavujte baterie extrémním teplotám

Píše se to v každém manuálu pro elektronickou cigaretu, ale znovu to zopakujeme i zde. Baterie rozhodně nevystavujte extrémním teplotám. Nevystavujete je přímému slunci, nenechávejte je ležet blízko otevřeného ohně. Ani v zimě nejsou baterie úplně v bezpečí a při teplotách pod nulou může docházet k jejich poškození. Proto je nenechávejte dlouho venku v mínusových teplotách, vždy je mějte u sebe v kapse, kde se alespoň trochu zahřejí.

Stejně tak platí nevystavovat baterie prostředí s vysokou vlhkostí. Voda bateriím nesvědčí, a není tak příliš dobré pohybovat se místech s vysokou vlhkostí vzduchu, opět by mohlo dojít k poškození vaší baterie.

Nenoste článkové baterie v kapsách

Přesněji řečeno, nenoste je v kapsách spolu s klíči a mincemi. Tato kombinace je skutečně nebezpečná a mohlo by dojít ke zranění. Nechráněná baterie ve vaší kapse spolu s klíči nebo mincemi může zkratovat, rozžhavit se, vytéci a u méně kvalitních článků by mohlo dojít i k explozi.

Ne nadarmo prodáváme plastové obaly pro vaše 18650 a 18350 baterie. Díky nim budou v bezpečí a nebudete se muset obávat je nosit kdekoliv s sebou.

banner logo

 

Vapering.cz

Jsme dovozci elektronických cigaret značky Jomotech. Táto firma vyrábá elektronické cigarety s veľmi vysokou technickou úrovňou a kvalitou.

Internetový obchod VAPERING.CZ ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.