0

Vaperství s sebou přináší mnoho výhod a tento článek jsme pro vás připravili, abyste i vy měli
možnost se s nimi podrobně seznámit. Jestli jste na vážkách, zda elektronické cigarety vyzkoušet či jste zarytý příznivec klasického kuřáctví, tak pro vás tento článek bude znamenat změnu. Změnu k lepšímu. Seznamte se s
5 hlavními výhodami elektronických cigaret:

  • E-cigarety jsou mnohem zdravější
  • E-cigarety vám ušetří množství peněz
  • E-cigarety neobtěžují vaše okolí
  • E-cigarety jsou plnohodnotnou náhradou klasického kouření
  • E-cigarety jsou vynikajícím prostředkem při odvykání e-kouření

Pojďme si nyní představit každou výhodu podrobněji.

1. výhoda - elektronická cigareta je mnohem zdravější

E-cigareta neobsahuje žádné škodlivé látky na rozdíl od klasické cigarety. Není zde žádný dehet, karcinogeny a další tisícovky chemických látek, které vznikají při hoření klasické cigarety. V náplních pro elektronickou cigaretu je obsažen pouze nikotin (který kuřák potřebuje a kvůli kterému kouří) a další potravinářské látky jako jsou: potravinářská barviva, výtažky z vanilky, voda, dochucovadla a hlavní součástí PropylenGlykol (používá se v potravinářství, kosmetice) a je například součástí dětských kapek proti kašli Bromhexin a VegetableGlycerin, což je látka podobná normálnímu cukru.

Náš tip: Přesné složení jednotlivých e-liquidů naleznete v sekci e-liquidy.

Abychom vám mohli názorně ukázat, jaký dopad má kouření klasických cigaret, tak jsme pro vás připravili obrázek, který ukazuje plíce normálního člověka "nekuřáka" a plíce člověka, který kouří klasické cigarety.

Na obrázku vlevo vidíte rozdíl mezi plícemi člověka, který nekouří, případně člověka, který je uživatelem elektronické cigarety a vpravo na obrázku vidíte plíce člověka, který kouří klasické cigarety! Plíce kuřáka klasických cigaret jsou zaneseny pevnými látkami, jako je např. dehet a stovkami dalších chemických látek, díky nimž, plíce postupně odumírají.

2. výhoda - elektronická cigareta vám ušetří peníze

Kouření s elektronickou cigaretou je mnohem levnější než kouření klasických cigaret. Průměrně to bývá 4 až 5 násobek ušetřených financí za jeden měsíc.

Pro lepší představivost uvádíme příklad šetřivého kuřáka

Kuřák kouřící 20 kusů klasických cigaret denně (jednu krabičku), při ceně krabičky cigaret 75 Kč. Tento kuřák prokouří měsíčně 2325 Kč (31 x 75 = 2325). Měsíční spotřeba 600 kusů cigaret za 2325 Kč.

Kuřák kouřící elektronickou cigaretu, který kouřil 20 kusů denně, si pořídí e-liquid 30ml v ceně 225 Kč. Tento e-liquid je ekvivalentem 600 kusů klasických cigaret. Měsíční spotřeba 1 e-liquidu 30ml je 225 KčCelková ušetřená částka za jeden měsíc je tedy přibližně 2100 Kč.

Tyto výpočty jsou jen průměrné odhady. U každého e-kuřáka se toto liší. Záleží na řadě faktorů, mezi které patří například:

  • typ e-cigarety,
  • použitá náplň,
  • styl kouření,
  • kvalita e-cigarety

Vaše výsledná ušetřená částka tak může být nižší ale i výrazně vyšší!

Nezapomeňte, že ke spotřebě e-liquidu je potřeba připočíst náklady na clearomizér cca 200 Kč za měsíc a opotřebení samotné e-cigarety a příslušenství cca 100 Kč za měsíc. (Bráno za předpokladu, že se budete řídit dle rad výrobce, pravidelně měnit clearomizéry a jednou cca za rok vyměníte komplet elektronickou cigaretu. Pravidelnou výměnu clearomizéri byste měli dodržovat hlavně, pokud vám záleží na nezávadnosti e-kouření. Interval výměny clearomizéru nebo žhavící hlavy se doporučuje cca jednou za 2 - 3 týdny pravidelného kouření)

Celkové náklady na měsíční provoz e-cigarety: 225 Kč + 300 Kč = 525 Kč

Celkové náklady na měsíc při kouření klasické cigarety: 2325 Kč.

I při zahrnutí nákladů na opotřebení e-cigarety tedy ušetříte průměrně 1800 Kč měsíčně.

3. výhoda - nebudete obtěžovat vaše okolí

Z elektronické cigarety nevychází kouř jako z klasické cigarety, ale pouze vodní pára, která nezapáchá (naopak při použití třeba ovocných příchutí vydává příjemné aroma dané příchutě). Hodně kuřáků, kteří kouří klasickou cigaretu, si často ani neuvědomuje, že neškodí jen vlastnímu zdraví, ale i všem ostatní, kteří se pravidelně zdržují v jejich blízkosti.

Ať už vědomě, nebo nevědomě, kuřáci klasických cigaret obtěžují kouřem své okolí. Většinou nejvíce trpí malé děti, které se tak stávají pasivními kuřáky a rodiče jim nevědomky způsobují choroby, které se můžou projevit až v dospělosti, ať už formou alergií nebo respiračních onemocnění.

Kouř z elektronické cigarety neobsahuje škodlivé látky a vy tak nebudete obtěžovat své okolí škodlivými látkami a nepříjemným zápachem. 

4. výhoda - získáte plnohodnotnou náhradu za klasickou cigaretu

Pokud zvolíte správný typ elektronické cigarety, může vám sloužit jako 100% náhrada klasických cigaret a ne jen jako doplněk. Musíte ale vybrat takový typ, který bude výkonově vhodný přímo pro vás. Při špatné volbě e-cigarety nebo náplně se může stát, že vám elektronická cigareta nemusí pomoci.

Zvolte si správnou a kvalitní e-cigaretu a správnou sílu náplně a máte velkou šanci, že se stanete úspěšným uživatelem elektronické cigarety a tento přechod pro vás bude příjemný a jednoduchý. 

5. výhoda - přestaňte jednoduše kouřit

Záměrně jsme napsali, že za určitých okolností, protože se nedá říci, že by elektronická cigareta sama o sobě někoho odnaučila kouřit. Elektronickou cigaretu lze ale za určitých okolností použít jako prostředek k odvykání kouření.

Pokud chcete doopravdy přestat kouřit a chcete, aby vám v tom elektronická cigareta pomohla, musíte se obrnit trpělivostí a silnou vůlí.

Nejdůležitější je postupné snižování dávky nikotinu. Tento proces netrvá týden nebo dva, ale i několik měsíců, aby byl efekt trvalý. Pokud si myslíte, že po pořízení elektronické cigarety přestanete automaticky do 14 dní kouřit, musíme vás zklamat. Tak to totiž opravdu nefunguje.

banner logo

 

Vapering.cz

Jsme dovozci elektronických cigaret značky Jomotech. Tato firma produkuje elektronické cigarety velmi vysoké technické úrovně a kvality.

Internetový obchod VAPERING.CZ ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.