0

 

Elf Bar je v dnešní době vedoucím výrobcem jednorázových elektronických cigaret. Po celém světě prodává Elf Bar několik typů svých jednorázovek. Díky jejich extrémní popularitě se však objevují i padělatelé, kteří se chtějí svézt na vlně a tím ve výsledku pouze ničí pověst kvalitním zařízením.

V poslední době se začíná objevovat spousta fake zařízení Elf Bar 1500, které obsahují neznáme množství neznámého liquidu, který nemusí podléhat veškerým bezpečnostním a legislativním předpisům. Pojďme si říct, jak je efektivně poznat a rozlišit to pravé od potenciálně nebezpečného fejku.

Elf Bar 1500 díky zákonům není vůbec možno prodávat v ČR, dá se tedy očekávat, že jakýkoliv Elf Bar 1500, který na našem trhu koupíte je buď pašovaný, či padělaný!

Rozdíl mezi originálním a falešným zařízením nemusí být zřejmý na první pohled. Padělatelé ale nejsou většinou schopni zajistit vysokou kvalitu výroby, takže se můžete jednoduše setkat s "Elf Barem", který bez zjevného důvodu začne protékat, nebo mu po pár potazích dojde baterie. O nekontrolovaných substancích není třeba mluvit, vzhledem k přísné legislativě, která kolem nich panuje. Většinou se jedná o doma vyrobené e-liquidy z pochybných surovin, které mohou být potenciálně nebezpečné pro zdraví.

Falešné zařízení se však díky moderním ochranám dá zjistit i na první pohled několika jednoduchými způsoby.

1) Nejjednodušší ověření zaručuje QR autentifikace. Jednoduše naskenujete QR kód na balení zařízení a ihned se dozvíte, zda je Elf Bar opravdu Elf Bar, nebo jestli se jedná o padělek. K tomu pomůže i security code, který je svázán s QR kódem. Originál má unikátní kód pro každý jednotlivý kus, zatímco padělatele vezmou jeden kód, který používají stále dokola. Při naskenování se pak můžete setkat s tím, že byl kód použit klidně 300x. Dalším menším prvkem ochrany je holografický proužek, který u padělku chybí a je nahrazen proužkem vytisknutým na obyčejný papír. Pokud u sebe zrovna nemáte telefon, nebo nemáte jinak možnost naskenovat QR, dá se zařízení rozeznat i díky menším nuancím v balení

elf_Bar_QR

2) Při pozornějším ohledání balení lze originál rozeznat i díky specifickým chybám na tisku, či rozpoložení jednotlivých prvků na balení. Samotný název "ELF BAR" na čelní straně krabičky není na padělku napsán typickým Elf Bar fontemgrafika nekoresponduje s originálem a zároveň je u padělku, který máme po ruce vidět, že QR kód výrobce nalepil přes adresu sídla firmy. To se u pravého Elf Baru nestane a vše má své místo. Papírek s QR a security kódem je u originálu vyroben z papíru na bankovky, kdežto u padělku se jedná o obyčejný papír do tiskárny. Text je navíc u padělku rozpitý a ne příliš kvalitní.

elf_Bar_grafikaelf_Bar_FONTelf_Bar_grafika_barcode

3) Konečným ověřením je pak samotné zařízení. Pokud si kupujete stále stejné příchutě, poznáte na první potah, že něco není v pořádku. Elf Bar totiž používá své e-liquidy vysoké kvality, které se těžko napodobují. Celý vaping je pak tedy naprosto odlišný, od airflow, přes chuť až po samotný potah. Je třeba ještě jednou zdůraznit, že použité suroviny u padělku nepodléhají žádné legislativní kontrole a tudíž mohou obsahovat nepovolené množství nikotinu, nebo potenciálně zdraví nebezpečné látky. I když se padělky stále zlepšují, je často šance, že padělané zařízení nemá dobře slícovaný papírový přebal, nebo obsahuje chyby v samotném tisku i na zařízení.

Dávejte si prosím pozor. Elf Bar 1500 je momentálně nejvíce padělaným zařízením od tohoto výrobce. Jak jsme psali výše, Elf Bar 1500 si u nás zakoupit oficiálně nemůžete, ale metody ověření pravosti zůstavají stejné takřka pro jakoukoliv verzi, která u nás je, či bude dostupná.

banner logo

 

Vapering.cz

Jsme dovozci elektronických cigaret značky Jomotech. Tato firma produkuje elektronické cigarety velmi vysoké technické úrovně a kvality.

Internetový obchod VAPERING.CZ ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.