0

Existuje několik způsobů jak poznat fake Elf Bar i přesto, že na první pohled jsou si zařízení velmi podobná. 

1. QR kód na balení

Originál

Na originálním balení e-cigaret Elf Bar nalezneme nalepený papírek s QR kódem. Po naskenování se ihned dozvíme, zda se jedná o pravé zařízení či o padělek. Je zde použit security kód, který je u každého kusu unikátní. Materiál použitý na tento papírek je u originálu stejný jako materiál použitý na bankovkách. Zde je obsažen i holografický proužek, podobný těm na bankovkách. Papírek s QR kódem je vždy na určeném místě a nepřekrývá žádné informace.

Fake

Na balení padělaných e-cigaret Elf Bar tento papírek nalezneme také. Není ovšem na speciálním bankovkovém papíru ale na obyčejném papíru. QR kód má také bezpečnostní kód, ten je ovšem použit jeden na stovkách kusů. Po naskenování se tedy můžete setkat s tím, že byl daný kód použit už několiksetkrát. Papírek s QR kódem na falšených Elf Barech také překrývá adresu sídla firmy výrobce.

2. Chyby v tisku 

Nápis Elf Bar na vrchu přední strany je napsán odlišným fontem. Originál používá písmo, kde jsou od sebe jednotlivá písmena oddělena stejnými mezerami. Padělená verze má tento nápis dohromady, pouze s mezerou mezi slovy. Obal originálního zařízení dále obsahuje číslo šarže (Batch No.), který je umístěn u data expirace. Číslo šarže na obalu padělaného zařízení úplně chybí. 

3. Zařízení

Na samotném zařízení je poznat rozdíl samozřejmě také. Pro uživatele, kteří užívají Elf Bar pravidelně poznají rozdíl v chuti po prvním potáhnutí. Vysoce kvalitní e-liquid, který obsahují originální Elf Bary je naprosto odlišný od s největší pravděpodobností podomácku vyrobených e-liquidů obsažených ve falešných Elf Barech. Tyto e-liquidy jsou neznámého původu a nepodléhají legislativním kontrolám. Mohou tedy obsahovat vyšší, tedy nepovolené množství nikotinu a další zdraví nebezpečné látky. Odlišný je i samotný potah, respektive Air Flow je nastavena jinak.

Nejčastěji se můžete setkat se zařízením Elf Bar 1500, které je padělané nejvíce. Lze je nakoupit v e-shopech, které často ani nemají obchodní podmínky a neuvádějí identifikační číslo. Dále od přeprodejců na Instagramu ale i v kamenných obchodech, nejčastěji ve vietnamských večerkách. Dokonce se někde prodávají i ve výdejních automatech.

Doporučujeme Vám tato zařízení nekupovat. I přesto, že se může zdát zakoupení takového zařízení za danou cenu velice výhodné, opak je pravdou. Tato e-cigareta totiž v drtivé většině případů nevydrží udávaných 1500 potahů, ale končí už po několika jednotkách či desítkách. Dále byla zaznamenána celá řada komplikací, od protékání e-liquidu po špatně připojenou baterii a tedy nefunkční zařízení. Nemluvě o možných zdravotních rizicích.

Pravá zařízení Elf Bar mají kapacitu 600 potahů a obsahují buď 20 mg/ml nikotinu nebo jsou bez nikotinu. 

banner logo

 

Vapering.cz

Jsme dovozci elektronických cigaret značky Jomotech. Tato firma produkuje elektronické cigarety velmi vysoké technické úrovně a kvality.

Internetový obchod VAPERING.CZ ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.